TRANCEnet Android app
Latest version: 1.9
Release date 15.01.2015

Navigation
Main
Home
Forum
Message to TRANCEnet
Listen
Listen
Listen (Webplayer)
TRANCEnet Android app
Grila / Schedule
Grila / Schedule
Emisiuni / Shows (Forum)
Emisiuni / Shows
About, Contact & Links
About Us
Contact
Facebook
Song Requests
Set (Show) History
View Thread

Vand componente de laptop Lenovo 0769 (cele date de Romtelecom)
TRANCEnet
Vand componente de laptop Lenovo 0769 (cele date de Romtelecom)
Laptopul are mai multe circuite intrerupte pe placa de baza.
Restul componentelor sunt functionale.

Componente de vanzare
1. Ecran (se poate vinde cu sau fara carcasa lui, cu sau fara neon, cu sau fara antene). In cazul in care se vinde cu carcasa, trebuie luat de pe carcasa veche doar butonul de deschidere al ecranului. Sistemul de inchidere al "capacului" functioneaza corect. Cred ca este cea mai zgariata a carcasei.

www.trancenet.ro/forum/attachments/buton.jpg

2. Modulele Wifi si bluetooth. Firele si antenele de la wifi (MAIN si AUX) se pot vinde si separat.

3. Procesor Celeron 2.0 gHz / 1mB Cache / FSB 533
http://ark.intel.com/Product.aspx?id=31727&wapkw=(Intel+Mobile+Celeron+550)

4. Ansamblul de racire (ventilator+radiator). Ventilatorul este silentios si are putine ore de functionare. Dupa cum se vede pasta nu este uscata si nici praf nu este foarte mult (ca dovada ca nu are multe ore de functionare).

www.trancenet.ro/forum/attachments/coolerproc.jpg

5. Alimentator.

6. Baterie.

7. Tastatura.

8 Cititorul de amprente (nu stiu daca acel cititor este lipit de carcasa, in acest caz se vinde impreuna cu acea parte din carcasa). Nu cred ca este lipit.

9. Touchpad-ul (aceeasi problema ca la cititorul de amprente).

10. Carcasa (toata sau pe bucati). Carcasa arata impecabil, mai putin acel buton lipsa la ecran. In cazu in care este lipita vreo componenta pe partea de carcasa dorita, se va vinde impreuna cu componenta respectiva. Vezi pct 8 si 9.

11. Difuzoarele.

Astea sunt cateva componente "mari". Laptopul este complet mai putin cele vandute deja (specificate mai jos).
Daca aveti nevoie de alte componente din acest laptop, nu ezitati sa ma contactati.
Montajul il asigur eu la mine acasa!!! numai in cazul in care sunteti din Bucuresti (sau veniti in Bucuresti).

Componente care s-au vandut deja, deci nu mai intrebati de ele.
Hdd.
DVDRW.
Memorie.

Sub nicio forma nu ma contactati daca doriti sa faceti upgrade la laptopul dvs.
Daca de exemplu laptopul dvs nu are bluetooth, nu incercati sa ii atasati unu pentru ca sunt foarte mari sanse sa nu functioneze.

Exista posibilitatea de a schimba si integratele arse ale dvs cu unele bune de pe acest laptop (de exemplu chipsetul de sunet) dar este destul de complicat si poate dura ceva mai mult timp.

http://www.trancenet.ro
Jump to Forum:
Login
Username

Password

Forgotten your password?
Request a new one here
Calendar
February 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2
3 4 5 6 7 8 9