TRANCEnet Android app
Latest version: 1.9
Release date 15.01.2015

Navigation
Main
Home
Forum
Message to TRANCEnet
Listen
Listen
Listen (Webplayer)
TRANCEnet Android app
Grila / Schedule
Grila / Schedule
Emisiuni / Shows (Forum)
Emisiuni / Shows
About, Contact & Links
About Us
Contact
Facebook
Song Requests
Set (Show) History
View Thread

Forum..skin, tip s.a
TRANCEnet
fade2black wrote:
... cred ca ar fi mai bine sa instalati alt tip de forum(deoarece asta e cam "inapoiat"..cu mult), gen phpbb2,Invision Board,vBulletin ...

1. Am ales aceasta versiune intrucat este integrat forumul cu site-ul. Adica nu trebuie sa fac/faceti 2-3 login-uri in functie de site, forum, foto si mai stiu eu ce o mai fi pe site in viitor.

2. Am ales aceasta versiune intrucat imi permite aduagarea/editarea de continul foarte usor.

3. A fost o discutie in legatura cu forumul si site-ul. In primul rand aceasta versiune este free, din cele 3 propuse 2 sint pe bani, care sincer prefer sa ii folosesc in alta directie.

vBulletin = 197$
Invision Board = 249$

4. Diferenta intre phpbbx si asta, este ca acest forum nu are THREAD SPLIT, nu te anunta la USER SIGN UP, are o metoda un pic diferita fata de celelalte de Track Threads si are niste mici probleme la INDENT. Restul sunt neinteresante dpmdv.

5. Poate cea mai importanta, imi permite sa fac aproape orice modificare in php in "spate". Lucru care nu este valabil la celelalte din ce am observat eu.

Later Edit

6. Din cauza problemelor cu transparenta PNG-urilor pe Internet Explorer 6 am ramas la aceasta culoare...

Si lista ramane deschisa ... pentru cei care se mai intreaba de ce am facut asa si nu am facut altfel.

http://www.trancenet.ro
Veve
Este valabil si la invision si phpbbx doar ca "the rabbit hole goes deeper" Grin.. adica sa umblii in structura e un chin efectiv

Angerfist
ca sa dezvoltati ceva frumos, ca sa faceti o comunitate mare, va trebuie oameni care stiu sa instaleze diferite forumuri, pluginuri pentru a face forumul cat mai atragator Wink, eu de exemplu degeaba stiu sa fac skinuri in PS, sa instalez phpbb2/vBulletin(Invision inca nu am incercat), daca acestea nu ma pasioneaza, deoarece mi se face o lene cumplita si mi se duce pofta de orice in acel moment. Deci trebuie sa aveti un om care printre pasiunile lui se afla si cel de a instala diferite chestii. daca vreti sa vedeti cum arata un vBulletin(instalat de mine acum 2 zile) accesati urmatorul link: http://www.alin.0fees.net/forums/et/forums/ (nu o considerati reclama, deoarece e totul facut la misto, pentru atestat, dupa cum observati din "interesul care mi l-am dat pt el"Wink.

Oricum deoarece pareti(eh pe net cel putin), niste oameni ok, daca aveti nevoie de ceva eu o sa incerc sa va ajut, daca pot. bafta in continuare Wink .
Stiu sa critic, daca aveti nevoie doar intrebati daca am timp sa va critic si pe voi

img410.imageshack.us/img410/8917/46876275.jpg

DannY-L
Semnalez un posibil bug...nu stiu daca imi apare doar mie. Eu intru de pe 2 computere pe forum: cel de la munca si cel de acasa. Ei bine, daca s-au scris posturi noi pe forum si le-am citit pe unul dintre computere, fiind logat, iar mai tarziu ma logez pe celalalt computer, acele topicuri imi apar ca avand posturi noi, desi nu au. Curios este faptul ca nu mi se reproduce acest posibil bug de fiecare data. Mentionez ca folosesc Firefox 3 pe ambele computere.

Ar mai fi o chestie care cred totusi ca apare la toti: vezi o sectiune a forumului marcata ca avand posturi necitite, intri, sunt mai multe topicuri necititie. Bun. Citesti doar unul dintre ele. Apoi te duci si vezi tot forumul, iar acea sectiune nu mai apare ca avand posturi necititie, desi au mai ramas cateva topicuri in care nu ai intrat.

P.S. V-am zis ca testez software (ca interfata), am ochiul format. Pfft

www.blogulluicici.wordpress.com
TRANCEnet
Incearca si pe IE. Pune cache-ul de la Firefox de la valoarea implicita de 50 mB la o valoare mult mai mica. Sa vedem. E treaba de cookie.

http://www.trancenet.ro
Veve
Curata cache-ul Smile ctrl+shift+del (in firefox)
Creative without strategy is called 'art'. Creative with strategy is called 'advertising'.

Angerfist
Veve wrote:
Curata cache-ul Smile ctrl+shift+del (in firefox)

sau CTRL +F5.
Stiu sa critic, daca aveti nevoie doar intrebati daca am timp sa va critic si pe voi

DannY-L
Am facut asta si tot nu scap de problema. Ciudat...

www.blogulluicici.wordpress.com
Cretudancelife
e numai comm nimic ca ma obisnuiesc eu cu el asa cum e numai ca sunt invatat cu culoare Thumbs Up

LE: Te-as ruga sa nu mai faci post dublu. Mersi.
love has loke down myBad Boy but music she wiked me

Angerfist
am vazut ca ati avut o tentativa de a schimba skinul, mi-a placut cel cu Portocaliu+Negru(parca), in acest moment la skinul actual(gri), mi-au disparut anumite linii si parca o pagina ar insemna un mesaj intreg(deoarece nu mai exista o linie care se limiteze posturile intre ele).

Jump to Forum:
Login
Username

Password

Forgotten your password?
Request a new one here
Calendar
September 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13